Gazetka nr 781

16 IV 2017 r., Zmartwychwstanie Pańskie

Alleluja – Chwalmy Pana !
Jezus żyje !

Niech prawda o Zmartwychwstaniu naszego Pana i Zbawiciela opromienia blaskiem wszystkie dziedziny
i chwile naszego życia.
Niech będzie źródłem radości i nadziei, pogłębiając naszą miłość do Boga
i bliźnich.

Idźmy i głośmy to całemu światu.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 IV 2017
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 15 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa z koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. W I Święto nie ma Mszy św. o 7.30, 20.00 oraz odprawianych przez naszą parafię w kaplicy.

3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – nasz parafialny odpust. Suma odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego o godz. 15.00. O godz. 14.00 montaż słowno – muzyczny o Miłosierdziu Bożym. Na sumę przynosimy ze sobą obrazy Jezusa Miłosiernego. Po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na działalność charytatywną diecezji toruńskiej.

4. „Bóg zapłać” za przygotowanie Triduum Paschalnego – liturgii oraz wystroju kościoła i kaplicy. Kolekta z niedzieli 9 IV wyniosła 5614 zł. Dziękujemy za ofiary dla młodzieży za palemki (2187, 63 zł.). Skarbonki Caritas – jałmużna wielkopostna przynosimy do ołtarza w procesji darów ofiarnych.

5. Polecamy prasę katolicką.

Do Kościoła Bożego zostali włączeni:
Jarema Jarzec, Kacper Karmienko, Antoni Traczyk, Maria Robaczewska, Antoni Wiśniewski, Maja Kasprowicz, Ignacy Durka, Kacper Anusiak

Do wieczności odeszli:
Adam Wiśniewski, l. 70, ul Legionów
Krystyna Hanuszewska, l. 65, ul. Szosa Chełmińska
Klara Cieślak, l. 85, zam. Włocławek

Jezus Zmartwychwstały niech obdarza nas swoim miłosierdziem !!!


Intencje mszalne

Niedziela 16 kwietnia
6.00 – w intencji parafian
9.30 + Krzysztof i Maria Szczepańscy oraz o zdrowie i Miłosierdzie Boże dla rodziny
11.00 + Agaton Lenkiewicz, mąż Bogumił Zakrzewski, dziadkowie Rachowieccy i Lenkiewicz
12.30 + Zygmunt Niziniak
15.00 + Halina Lipińska (15 r. śm.) i zmarli z rodziny z obojga stron
18.00 + Teresa i Jan Witczak, siostra Ewa
20.00 – nie ma Mszy św. !!!

Poniedziałek 17 marca
7.30 + rodzice Elżbieta i Konrad Tarczykowscy
9.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Marii i Wacława Piekarus w 34 r. ślubu
11.00 + Eugenia, Jan, Felicja, Janusz i zm. z rodzin Klonowskich i Lipinskich
12.30 + Barbara Piontek
15.00 + zm. z rodzin Mucha, Chudzik i Wiśniewskich
18.00 + Katarzyna Wasilewska (7 r. śm.)
20.00 + Helena (36 r. śm.) i Mikołaj (16 r. śm.) Chaustowicz

Wtorek 18 kwietnia
7.00 + Krzysztof Górecki – greg.
8.30 + z rodzin Puszakowskich, Zacharskich i dusze w czyśćcu cierpiące
15.00 + Hanna Łukiewska
17.00 + Barbara Zeidlewicz (15 r. śm.)
17.00 + Marian i Zbigniew Wrzesińscy
18.00 – w intencjach rodziny i Bogu wiadomej

Środa 19 kwietnia
7.00 + Krzysztof Górecki – greg.
7.00 + dusze w czyśćcu cierpiące
8.30 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Ewy i Jacka w 20 r. ślubu  oraz potrzebne łaski dla całej rodziny
15.00 + Józef Błaszczyk (41 r. śm.)
17.00 + Anna Bildź oraz zm. z rodzin Bildź i Filipczyk
17.00 + Daniela Wegner
18.00 + Monika, Łukasz, krewni, znajomi oraz o błog. Boże dla rodziny

Czwartek 20 kwietnia
7.00 + Krzysztof Górecki – greg.
8.30 + zm. na emigracji w Niemczech Ryszard
15.00 + Stanisław (25 r. śm.), Kazimierz (35 r. śm.) oraz dziadkowie Józef  i Helena Łyczak
17.00 – o łaskę wzrastania w wierze, rozeznanie drogi życiowej i pomyślne zdanie matury dla Pawła
17.00 + Bernard (49 r. śm.) i Helena Boniewicz
18.00 + Jan Swobodziński (15 r. śm.)

Piątek 21 kwietnia
7.00 + Krzysztof Górecki – greg.
8.30 + bracia Jerzy i Marek Turula
15.00 – msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 – dziękczynna z prośbą o Boże Miłosierdzie dla Hanny i Edmunda
17.00 + Małgorzata Porowska
18.00 + Stanisław Byczkowski

Sobota 22 kwietnia
7.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Emilii i Agnieszki
7.00 – o rozeznanie woli Bożej i zdrowie dla Joanny
8.30 + Leopold i Pelagia oraz zmarli z rodziny Wojnowskich
15.00 + Jerzy Sieminiak, rodzice i rodzeństwo, zm. z rodzin Sieminiak, Wlaźlak i Pater
16.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Danuty i Henryka Pawłowskich w 60 r. ślubu
17.00 + Krzysztof Górecki – greg.
17.00 + Janina Paradowska (9 r. śm.)
18.00 + mąż Ryszard, zm. z rodzin Zatorskich i Kulpa, znajomi i dusze w czyśćcu cierpiące


7 rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia minęło 7 lat od katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. W przeddzień tej smutnej rocznicy w naszym Sanktuarium odprawiona została msza święta w intencji śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz pozostałych ofiar katastrofy. W Eucharystii, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Majewski, wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i samorządowych. Po zakończeniu Mszy św. delegacje złożyły kwiaty i znicze pod epitafium smoleńskim. Głos zabrali poseł PiS, pełnomocnik ruchu społecznego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jan Krzysztof Ardanowski oraz Michał Zaleski, prezydent Torunia.

„Z perspektywy siedmiu lat coraz lepiej widzimy, że w tym życzeniu jest zarówno nasza toruńska i polska pamięć i cześć dla wszystkich, którzy utracili wówczas życie, jak i nasza troska o spójność narodu. Pamięć o zmarłych powinna nas jedynie łączyć, a nie dzielić. Właśnie po to przychodzimy do tego sanktuarium i uczestniczymy w dorocznej mszy, aby drogich nam zmarłych otaczała nasza pamięć i modlitwa”.
prezydent Torunia Michał Zaleski


Toruńska Strefa Miłosierdzia

W sobotnie popołudnie młodzież zgromadziła się w naszym Sanktuarium by trwać przy Chrystusie. O godz. 15 odmówiła koronkę do Bożego i miłosierdzia. Następnie po zawiązaniu wspólnoty wysłuchała katechezy na temat uzdrowienia człowieka chromego przy sadzawce Betesda. Po katechezie rozpoczęła się adoracja krzyża ze śpiewem kanonów z Taize animowana przez wspólnoty Słowo Życia i Małe Uwielbienie.
Zwieńczeniem pierwszego dnia TSM, była Eucharystia na za-kończenie której młodzi otrzymali krzyże przywiezione z Jerozolimy i położone na grobie Jezusa. Kapłani zakładając krzyże na szyje uczestników spotkania wypowiadali słowa: „Idź i głoś Ewangelię Chrystusa Zmartwychwstałego”. Było to swoiste posłanie młodych ludzi do ich środowisk życia, nauki i pracy, gdzie mają stawać się świadkami miłosiernej miłości Boga.


8 kwietnia w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie sanktuarium bł. ks. Stefana Frelichowskiego w Toruniu bp Józef Szamocki udzielił posługi stałego akolity 31 mężczyznom. Jednym z nich był nasz parafianin Piotr Józefiak.
Od tego dnia Pan Piotr może pomagać kapłanom naszej parafii poprzez posługiwanie przy ołtarzu, rozdawanie Komunii Świętej oraz roznoszenie jej chorym. Może także wystawiać Najświętszy Sakrament do adoracji.

Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w jego posłudze !

2017-04-17T17:24:57+00:00