Gazetka nr 789

11 VI 2017 r., Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Chwalebny jesteś, wiekuisty Boże !

Tajemnica Trójcy Świętej to tajemnica Miłości Boga. Nawet gdyby Bóg nie stworzył żadnego świata, Jego życiem byłaby miłość. Ojciec kocha Syna, a Syn Ojca, w Duchu Świętym. Tą ich miłością jest objęte wszelkie stworzenie, a więc i każdy z nas. Tak niewiele rozum ludzki potrafi powiedzieć na temat Tajemnicy Trójcy Świętej. Może Jej dotknąć tylko serce wypełnione prawdziwą miłością. Serce, które nie spóźnia się z miłością, które odkryło, że kochać trzeba dziś.
Pan Bóg nas kocha. Stworzył nas z miłości i pragnie, abyśmy się nauczyli kochać tak, jak On kocha. W tym celu zesłał swego Syna na ziemię. W tym celu otacza nas ludźmi potrzebującymi naszej miłości. I w tym samym celu dopuszcza na nas bolesne doświadczenia. Bogu chodzi tylko o jedno, byśmy na ziemi nauczyli się kochać, tak jak On nas umiłował.
Poziom życia religijnego w dużej mierze zależy od doskonałości pojęcia Boga. Trzeba oczami serca dostrzec wszechmogącego, wszystkowiedzącego, mądrego Boga i uświadomić sobie, że On pochyla się nad nami jako kochający Ojciec i zaprasza nas, przez swojego Syna, do udziału w ich niepojętej miłości. Pan Bóg nigdy nie przestaje kochać człowieka. Kocha nas takich jacy jesteśmy. Prawdziwa miłość jest nierozerwalnie związana z chwilą obecną. Stąd kto się nie spóźnia z miłością, kto umie kochać dziś, dotyka Boga i Jego wieczności.


W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Trójcy Przenajświętszej 

1. Dziś o godz. 18 comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny.

2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o 17.15, w dni powszednie o 17.45.

3. We wtorek nabożeństwo fatimskie ze świecami o godz. 21. Odpust parafialny św. Antoniego na Wrzosach o godz. 18.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. jak w niedziele z wyjątkiem Mszy św. o 12 w kaplicy. Po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszy tradycyjna uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii (Kozacką, Koniuchy, Kozacką i św. Faustyny do Samarytanina). Ołtarze: Kozacka 16, Koniuchy 7, Koniuchy 31, Samarytanin. Prosimy o wzajemną, zorganizowaną pomoc przy strojeniu ołtarzy, domów i trasy procesji. Niech wynika to z naszej wiary i przywiązania do tradycji religijnej oraz miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Jest to również okazja do integracji parafialnej. Weźmy czynny udział w procesji przez gorliwy śpiew, skupienie i kroczenie za monstrancją z Najświętszym Sakramentem. Procesja niech odzwierciedla pielgrzymi charakter Ludu Bożego podążającego na ucztę dzieci bożych w niebie.
Centralna procesja po Mszy św. o godz. 9 w katedrze Świętych Janów.
W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła w ramach nabożeństwa czerwcowego (w niedziele o 17.15, w dni powszednie o 17.45).
Dziewczynki pragnące sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę jutro o godz. 17.00. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatowych.

5. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze Świętych Janów święcenia kapłańskie otrzyma ks. diakon Paweł Malinowski, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Swoją poprymicyjną Mszę św. w naszym Sanktuarium odprawi za dwa tygodnie – 25.06. o godz. 12.30. Niech towarzyszy Jemu nasza modlitwa oraz wyprasza nowe powołania.

6. Księża Wikariusze w najbliższych dniach będą dziękować za dar kapłaństwa w rocznice swoich święceń: ks. Maciej w środę 14.06 (3 rocznica), ks. Dawid w niedzielę 18.06 (6 rocznica), ks. Karol (8 rocznica) i ks. Paweł (2 rocznica) we wtorek 20.06. Módlmy się w ich intencjach.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiary na upiększanie naszej świątyni (za 3 tygodnie malowanie kościoła). Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie domu pomocy Samarytanin oraz na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (1608, 50 zł.). Kolekta z niedzieli 4.06. wyniosła 4897 zł.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki i wideoteki parafialnej. Polecamy prasę katolicką, pamiątki z naszego Sanktuarium oraz cegiełki na Samarytanina.

Do wieczności odeszła:
Teresa Bielecka, l. 83, ul. Popiela

Pozdrawiamy wszystkich modlących się w naszym Sanktuarium i życzymy, by Miłosierdzie Boże jednoczyło nas na wzór Trójcy Świętej !!!


Intencje mszalne

Niedziela 11 czerwca
7.30 + Krzysztof Szczepański, Mariaoraz o zdrowie i Miłosierdzie Boże dla rodziny
9.30 + Helena i Józef Wierniewscy
11.00 – dziękczynna z prośbą o dalsze błog. Boże dla Genowefy z okazji 87 urodzin
12.00(kap) + Krzysztof Karbowiński
12.30 – suma w intencji parafian
15.00 + Bolesława i Edmund Ziółkowscy, Anna Grzesiuk (30 r. śm.) oraz chrzestni Antonina Grzesiuk i Henryk Ziółkowski
18.00 – za Ojczyznę
20.00 + siostra Anastazja Krużewska

Poniedziałek 12 czerwca
7.00 + Czesława Tacikowska – int. od rodziny Szczerbów
7.00 + Helena Kołowrocka (31 r. śm.)
8.30 + Krzysztof Karbowiński – greg.
17.00 + rodzice, rodzeństwo i zmarli z rodzin Hojnackich, Rudolf, Dzwonkowskich
17.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Jurka z ok. 12 urodzin
18.00 + Paweł Lorenc (37 r. śm.)

Wtorek 13 czerwca
7.00 – za kapłanów i siostry zakonne posługujące w naszej parafii
8.30 + Krzysztof Karbowiński – greg.
17.00 – o zdrowie duszy i ciała dla Ryszardy
17.00 + Hanna i zmarli z rodziny Tacikowskich
17.00 – rez.
18.00 + ks. Bogdan Lesiński

Środa 14 czerwca
7.00 – dziękczynna za dar kapłaństwa z prośbą o błog. Boże dla ks. Macieja w 3 r. święceń
7.00 + Leszek Górski – greg.
8.30 – o błog. Boże dla Anny i Weroniki
17.00 – dziękczynna za dar I Komunii św. wnuczki Milenki z prośbą o błog. Boże dla całej rodziny
17.00 + z rodzin Puszakowskich, Zacharskich, Laszkiewicz oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 + Marian Białecki (2 r. śm.) oraz rodzice Białeccy i Niklas

Czwartek 15 czerwca
7.30 – dziękczynna za uzdrowienie Ewy
9.30 – o zdrowie dla Krystyny Bronowskiej
11.00 + rodzice Zofia i Jerzy Bojanowscy
12.30 – suma w intencji parafian
15.00 – rez. p. Józefiak
18.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Wiolety i Jacka z ok. 25 r. ślubu
20.00 + Leszek Górski – greg.

Piątek 16 czerwca
7.00 + Leszek Górski – greg.
8.30 + ks. Tomasz Drzymalski
15.00 – msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 + brat Fidelis OFM – int. od bratanicy Renaty z mężem i synami
17.00 + Elżbieta Koneczniak
18.00 + Teresa Tywuszewska (4 r. śm.)

Sobota 17 czerwca
7.00 + Leszek Górski – greg.
8.30 + Henryka Wantowska
15.00 – msza św. ślubna
16.00 – msza św. ślubna
17.00 – dziękczynna z prośbą o dalsze błog. Boże dla Ilony i Bartosza Kołodziejczak z okazji 1 r. ślubu
17.00 + Wanda Perczak
18.00 + Benedykta Szkulimowska (2 r. śm.)


„Jacek i Placek na tropie księżyca”

W Dniu Dziecka kadra Ogniska Wychowawczego Parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Toruniu zaprosiła swoich wychowanków do Kujawsko – Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego na spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”.

Widowisko o przygodach bliźniaków, którzy uciekają z domu aby odszukać swojego tatę, który jest stróżem księżyca. Historia sztuki oparta jest na motywach powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz piosenkach Lady Pank. Utwór porusza problematykę rodzin niepełnych. Jest to historia niesamowitej podróży młodych chłopców, tak bardzo kochających swojego tatę, która dzieje się w dziwnych okolicznościach i nierealnym świecie. Bohaterowie pokonują przeróżne przeszkody i stawiają czoło licznym przeciwnościom losu. Poznają plejadę niebanalnych postaci takich jak kot, król, pan Marchewa, chomik czy piosenkarka Luna. Ostatecznie chłopcy muszą zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie. Pozwala to im razem ze swoją mamą wrócić szczęśliwie do domu. Dzieci z uśmiechem opuszczały salę teatralną. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie. Uczestnicy zwrócili też uwagę na zespół wykonujący na żywo muzykę, aktorów ubranych w oryginalne kostiumy, teksty wypowiadane głośno przez aktorów oraz ciekawą scenografię. Szczególne podziękowania składamy Gminie Miasta Toruń za dofinansowanie zadania.
Wychowawcy placówki

2017-06-11T21:52:38+00:00