Gazetka nr 794

16 VII 2017 r., XV Niedziela zwykła

Oto siewca wyszedł siać

Jakie są przeszkody utrudniające, a czasem wręcz uniemożliwiające Bogu przekonanie człowieka o słuszności Jego wymagań? Pierwszą z nich jest lekceważenie zła istniejącego na świecie. Wielu ludzi naszego wieku uważa, że zło to wyłącznie sprawa filozofii, że to pewne teoretyczne założenie potrzebne do tłumaczenia otaczającej nas rzeczywistości. Tymczasem zło jest konkretne i bardzo mocne. Każdy, kto zlekceważy zło istniejące w świecie, wcześniej czy później popełni błąd, za który zapłaci wysoką cenę.

Druga przeszkoda to brak wytrwałości z naszej strony. Przekonanie obejmuje długi proces, to stopniowe dorastanie do wielkich wartości. Jeśli komuś zabraknie wytrwałości w zapuszczaniu korzeni w twardą rzeczywistość ewangelicznej gleby, ten nigdy nawet przez Boga nie zostanie przekonany.

Trzecia przeszkoda, utrudniająca Bogu przekonanie człowieka o wartościach ewangelicznego życia, to brak krytycyzmu i dystansu wobec słowa płynącego ze świata. Doczesność przy pomocy wszystkich dostępnych środków propagandy ustawicznie usiłuje nas przekonać, że w niej znajdziemy prawdziwe szczęście. Kogo nie stać na zachowanie dystansu wobec tej argumentacji, nie potrafi dostrzec siły argumentów, jakie podaje Bóg. Oto obraz ziarna zagłuszonego przez ciernie.


W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła – 16 VII 2017

Skończyliśmy dzieło malowania naszej świątyni. Kolorystyka zaprojektowana przez architektów jest w dwóch tonacjach: popiel jasny i popiel bardzo jasny. Wszystkim, którzy wspierają to dzieło składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą uczestniczyli w sprzątaniu świątyni po malowaniu. Prosimy aby zwracać uwagę by obuwiem nie dewastować tego dzieła, co w pełni nie udało się jeśli chodzi o ławki i konfesjonały.

2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (04-12.08). Informacje na plakatach w gablocie. Zapisy od 24.07 w parafii Chrystusa Króla.

3. Przypominamy o możliwości adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 17.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na upiększanie naszej świątyni i na funkcjonowanie naszego domu pomocy „Samarytanin”. Kolekta z niedzieli 9. 07. wyniosła 4213 zł.

5. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. 

Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej liturgii w naszym Sanktuarium i życzymy, by zasiew Słowa Bożego wydał jak najobfitszy owoc błogosławieństwa w wakacyjnym wypoczynku.

 

2017-07-23T19:03:50+00:00