1 IV 2018 r., Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Niech Zmartwychwstały
Pan – Król Miłosierdzia
udziela nam Radości i Pokoju
oraz Życia w przeżywaniu
Tajemnicy Wielkanocnej !
Życzą całej Rodzinie parafialnej
i wszystkim Czcicielom Bożego Miłosierdzia
– Duszpasterze i Siostry Zakonne
z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Toruniu
 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018

  1. Trwamy w duchowym przygotowaniu do przeżycia Święta Miłosierdzia Bożego. Codziennie w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Msza św. o godz. 15 z okazją do odprawienia sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. modlitwy wg „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. W sobotę 7.04. uroczyste Nieszpory o godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Obrońców Życia. O 20.30 comiesięczny apel jasnogórski i czuwanie, które potrwa do godziny 21.37.
  2. Dziś Msze św. o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. w kaplicy. Tradycyjnie kolekta jutro przeznaczona jest na renowację i utrzymanie katedry Świętych Janów.
  3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – doroczny odpust parafialny, Suma odpustowa o godz. 15.00 pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla z udziałem licznie zaproszonego duchowieństwa. Kaznodzieją odpustowym będzie Ojciec Tadeusz Domeracki, jezuita, były superior kościoła i domu zakonnego Księży Jezuitów w Toruniu. Od godz. 14.30 modlitwy, śpiew i lektura „Dzienniczka” św. Faustyny jako przygotowanie do sumy odpustowej. W czasie sumy modlić będziemy się również za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przed 8 rocznicą tej tragedii. Kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie Domu Pomocy Samarytanin. Po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na cele charytatywne Diecezji Toruńskiej.

Młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprowadzi czuwanie po Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Skarbonki Caritas – jałmużnę postną składamy w procesji darów ofiarnych podczas każdej Mszy św.
  2. Spotkanie Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie Triduum Paschalnego w jego różnorodnych aspektach (posprzątanie kościoła, przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, liturgii, śpiewu, czytań i kwiatów). Kolekta z 25.03. wyniosła 5711 zł. Dziękujemy za ofiary przy rozprowadzaniu palemek.
  4. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

 
Do wieczności odeszły:
Halina Kowalska, l. 82
Alfreda Kunz, l. 79