1 VII 2018 r., XIII Niedziela zwykła

Scena uzdrowienia kobiety rozgrywa się w drodze Jezusa do domu chorej córki Jaira. Oboje, cierpiąca na krwotok niewiasta i bezradny wobec śmiertelnej choroby dziecka ojciec, zawierzyli Mistrzowi z Nazaretu.
Wiara to skarb niesamowity. Najwyższe dobro, w którym mieści się całe bogactwo życia wiecznego i doczesnego. Rzadko jednak spotyka się ludzi, którzy potrafią całkowicie zawierzyć Bogu. Kobieta powiedziała sobie: „Żebym się choć jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”. A gdy to stało się faktem, Jezus wyjaśnia, czemu zawdzięcza swe uzdrowienie: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości!”
Potęga wiary, podobnie jak potęga miłości, jest jeszcze wciąż nieodkrytą szansą człowieka. Nie cenimy wiary. Pokładamy ufność w pieniądzach, majątku, wiedzy, ludziach na stanowiskach, a nie doceniamy potęgi wiary. Tymczasem jedno dotknięcie Boga aktem wiary może ocalić człowieka znajdującego się w sytuacji zupełnie beznadziejnej. Jest to bowiem poddanie się promieniowaniu samego Boga, źródła życia i świętości.


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich korzystających z czasu wakacyjnego na terenie naszej parafii.

2. W miesiącach lipcu i sierpnie nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 12 (w kaplicy) i o godz. 15 (w kościele). Nieszpory o godz. 19.40. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki. Biblioteka parafialna nieczynna.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą i w piątek w godzinach 15 – 17. Kolekta w piątek przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy świętej o godz. 7.00 oraz na nabożeństwo pierwszosobotnie i czuwanie Obrońców Życia po Mszy św. o godz. 18.00. W godzinach przedpołudniowych księża Karol i Dawid odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

4. Zbliża się 75 rocznica ludobójstwa naszych rodaków zamieszkałych na Wołyniu. Im i wszystkim ofiarom wojny na Kresach poświęcamy epitafium na murach okalających nasze patio. Odsłonięcia i poświęcenia epitafium dokona Bp Andrzej Suski, Biskup Senior przy udziale lokalnych władz państwowo – samorządowych.
Uroczystość będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę (8 lipca):
17.00 – sesja popularnonaukowa
18.00 – Msza święta. Po niej poświęcenie epitafium i okolicznościowe przemówienia. Serdecznie zapraszamy.
Prosimy o powiadomienie wszystkich znajomych, którzy swoje korzenie mają na Kresach Polskich.

5. Dziękujemy za pomoc przy organizacji procesji ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary na upiększanie naszej Świątyni i funkcjonowanie domu pomocy Samarytanin. Dziękujemy za ofiary na potrzebujących (2235 zł.) Kolekta z niedzieli 24.06 wyniosła 4273 zł.

6. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

7. W ubiegłą niedzielę (24.06) w katedrze Świętych Janów nasz parafianin Andrzej Marchlewicz z rąk Biskupa Toruńskiego, Wiesława Śmigla otrzymał promocję Lektora. Panu Andrzejowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

Do wieczności odeszli:
Tadeusz Szyczewski, 89
Seweryna Kołowrocka, l. 80
Edmund Brzeski, l. 85

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich nawiedzających nasze Sanktuarium


INTENCJE MSZALNE
Niedziela 1 lipca
7.30 + Jadwiga Pecyna oraz zmarli z rodzin Tartasów i Pecynów
9.30 + Andrzej Szugzda
9.30 + Kunegunda i Franciszek Wasilow oraz zmarli z rodzin Wasilow i Kochalskich
11.00 + Alojzy Rudnicki (9 r. śm.)
12.30 – suma w intencji parafian
18.00 + Halina (w dniu imienin) i Henryk Gumińscy oraz zmarli z rodziny
20.00 + Jan (40 r. śm.) i Marianna Saj oraz Bronisława i Franciszek Wiśniewscy
Poniedziałek 2 lipca
7.00 + Jerzy Troczyński
8.30 + Danuta Lenz
17.00 + Andrzej i Tomasz Falatyn
17.00 + dusze w czyśćcu cierpiące oraz zmarli z rodziny Puszakowskich
18.00 + Daniela Wegner
Wtorek 3 lipca
7.00 + Anna Borek
8.30 + Cecylia, Justyna, Anna, Małgorzata, Henryk oraz zmarli z rodziny
17.00 + Melania i Tadeusz Wojciechowscy oraz zmarli z rodziny
18.00 – dziękczynna za wszelką życzliwość z prośbą o potrzebne łaski dla wszystkich bliskich Zofii – int. z okazji imienin
Środa 4 lipca
7.00 + Czesława Pieróg
8.30 – za nowożeńców Magdalenę i Piotra
17.00 – rez. p. Gliński
18.00 – rez. p. Ptak
Czwartek 5 lipca
7.00 + Stanisław Ossowski
8.30 + Józef Klein (15 r. śm.)
17.00 + rodzice Cecylia (43 r. śm.) i Bronisław Markowscy oraz Helena  i Józef Korczyńscy
18.00 + Henryk Turowski (3 r. śm.)
Piątek 6 lipca
7.00 – rez. p. Zalfresso – Jundziłło
8.30 + Rafał Szymkowski – int. od Zakładu Pogrzebowego Marcin Ziółkowski ze Steklinka
15.00 – msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 – dziękczynna z okazji 50 urodzin Andrzeja i Małgorzaty Czajkowskich z prośbą o błogosławieństwo Boże  dla rodziny
18.00 – rez. p. Rutkowska
Sobota 7 lipca
7.00 – w pewnej intencji
8.30 + Aniela (9 r. śm.) i Franciszek Zielińscy
17.00 + rodzice Elżbieta i Konrad Tarczykowscy
18.00 – wynagradzająca Niep. Sercu NMP
Niedziela 8 lipca
7.30 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże  dla rodzin i członków Róży św. Faustyny i św. Teresy od Dzieciątka Jezus
9.30 + mąż Krzysztof (8 r. śm.), rodzice z obojga stron i zmarli z rodziny Kasperek
11.00 – dziękczynna z prośbą o dalsze błog. z okazji 18 urodzin Michała i 20 rocznicy ślubu rodziców Beaty i Zbigniewa
Girzyńskich
12.30 – suma w intencji parafian
18.00 + Józef Skrzek (6 r. śm.)