8 VII 2018 r., XIV Niedziela zwykła

Boże, Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i nakazałeś mu miłować bliźniego jak siebie samego. Ty powierzyłeś ludziom ziemię, aby była wspólnym mieszkaniem dla wszystkich narodów. Kiedy człowiek przez nieposłuszeństwo utracił Twoją przyjaźń, wszedł na świat grzech bratniej nienawiści, który rodzi zazdrość i śmierć.
W swoim niepojętym miłosierdziu wejrzyj na naszych braci i siostry, którzy stali się ofiarami ucisku, przemocy i złości. Obdarz ich nagrodą nieśmiertelności i chwały.


Ogłoszenia duszpasterskie   –  XIV Niedziela zwykła – 8 VII 2018

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej oddajemy cześć ofiarom ludobójstwa na kresach wschodnich w czasie II wojny światowej. Przypada 75. rocznica wymordowania naszych Rodaków przez nacjonalistów ukraińskich. O godz. 18.00 pod przewodnictwem J. E. Biskupa Józefa Szamockiego Msza św., po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie epitafium dla ofiar kresów wschodnich. Uroczystość zostanie poprzedzona sesją popularnonaukową o godz. 17.00. Dokładny plan uroczystości znajduje się w gablocie. Serdecznie zapraszamy, nie tylko kresowian.

2. W piątek 13 lipca przypada 26. rocznica rozpoczęcia budowy naszej Świątyni. Dziękujemy Miłosierdziu Bożemu za dar kościoła i parafii. O godz. 21.00 zapraszamy na lipcowe nabożeństwo fatimskie.

3. W miesiącach lipcu i sierpnie nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 12 (w kaplicy) i o godz. 15 (w kościele). Nieszpory o godz. 19.40. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki. Również biblioteka parafialna jest nieczynna.

4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej z Torunia na Jasną Górę w dniach 4-12.08. Zapisy w parafii Chrystusa Króla. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za troskę o teren przykościelny i wokół Samarytanina. „Bóg zapłać” za ofiary na upiększanie naszej Świątyni i funkcjonowanie domu pomocy Samarytanin. W przyszłą niedzielę nasza comiesięczna kolekta remontowo – inwestycyjna, głównie na pokrycie kosztów epitafium wołyńskiego (14 tys. zł.). Kolekta z niedzieli 1.07.: 4431 zł.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do wieczności odeszli:
Jan Lisicki, 74
Henryk Nowacki, l. 89

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich nawiedzających nasze Sanktuarium, zwłaszcza gości przebywających na wakacjach.