5 I 2020 r., II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Była światłość prawdziwa

Bóg widzi w nas piękno, przeznaczone dla każdego już przed założeniem świata, na które my często pozostajemy ślepi. On ogarnia nas blaskiem swojej prawdy, abyśmy w tym świetle dostrzegli nadzieję naszego powołania. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, do bycia nieskalanymi przed obliczem Boga. W odpowiedzi na nasz lęk przed własną ciemnością i niemocą Jezus Słowo Ojca przypomina, że żadna ciemność Go nie ogarnie, a my z Jego pełni otrzymujemy łaskę, po łasce, moc dziecięctwa Bożego.

Tak jak w przypadku Mędrców ze Wschodu, również i na widnokręgu każdego z nas zjawia się często gwiazda, a jest nią wewnętrzne natchnienie Boże, które wzywa do wielkodusznego czynu, do oderwania się, do życia w ściślejszym zjednoczeniu z Panem. Trzeba iść za tą gwiazdą z wiarą, wielkodusznością i gotowością mędrców. Wówczas na pewno poprowadzi nas ona na spotkanie z Bogiem, pozwoli znaleźć Tego, którego serce szuka ze szczerą miłością.


W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.


Ogłoszenia duszpasterskie.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 I 2020

1. Jutro (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. Na Mszach św. święcimy wodę, kredę i kadzidło.

2. We wtorek 7 stycznia zapraszamy na comiesięczny Apel Jasnogórski w intencji papieża Franciszka o godz. 20.30.

3. Do końca miesiąca zapraszamy dzieci i nie tylko na Nabożeństwa przy żłóbku o godz. 10.45 i 14.45 w niedziele i święta. Dziś Jasełka o godz. 16.00 w kościele.

4. W sobotę 11 stycznia zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (12 stycznia) obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców z dziećmi, które w ubiegłym roku otrzymały sakrament chrztu świętego. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wielki dar chrztu świętego i prosić Go o błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców.

6. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na ogrzewanie Świątyni oraz na jej upiększanie i funkcjonowanie, zwłaszcza składane podczas kolędy parafialnej. Dziękujemy za ofiary specjalne na Samarytanina. Zachęcamy do przekazywania 1 % podatku dochodowego na rzecz fundacji Samarytanin. Z tego źródła zyskaliśmy ponad 50 tys. zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta z niedzieli 29 XII: 5512 zł. W przyszłą niedzielę nasza comiesięczna kolekta inwestycyjno – budowlana. Dziękujemy za ofiary na Fundusz Obrony Życia (1914, 74 zł.).

7. Hospicjum Nadzieja i Oddział im. Jana Pawła II organizuje charytatywny koncert kolęd dla dzieci nieuleczalnie chorych w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę (12 stycznia) o godz. 16.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki i wideoteki parafialnej. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do wieczności odeszły:
Sabina Giza, l. 90,
Barbara Staniszewska, l. 85,

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i życzymy dużo łaski i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny – Króla Miłosierdzia !


Parafialne spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się opłatkiem oraz składania sobie życzeń. 21 grudnia 2019 r., w sobotę przed ostatnią niedzielą Adwentu odbyło się parafialne spotkanie opłatkowe.

Na wieczór przy wspólnym stole zaproszeni byli wszyscy członkowie grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii.Na początku głos zabrał ks. Proboszcz Stanisław Majewski, który podsumował dzieła duszpasterskie, które dokonały się w kończącym się roku oraz podziękował wszystkim za całoroczne zaangażowanie w naszej parafialnej wspólnocie. Dzielenie się opłatkiem stanowiło okazję nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale również do wzajemnych podziękowań za obecność i wsparcie.

Tego samego dnia popołudniu odbyło się również spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów.

Spotkanie dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.


Intencje mszalne

Niedziela 5 stycznia
7.30 + Bogumiła Grabosz (8 r. śm.)
7.30 + Renata Olszowa – greg.
9.30 + Andrzej Zamkowski (6 r. śm.)
11.00 + Franciszek Kużel (34 r. śm.)
12.00 (kap) + Kazimierz Ostrowski – greg
12.30 – suma w intencji parafian
15.00 + Natalia Gburska – greg.
18.00 + Weronika Masłowska
20.00 + Jan Trzciński – int. od kolegów z zajezdni tramwajowej

Poniedziałek 6 stycznia
7.30 + Irena i Ryszard Sobocińscy
7.30 + Kazimierz Ostrowski – greg
9.30 + Natalia Gburska – greg.
11.00 – dziękczynna za łaskę zdrowia dla Macieja z prośbą o dalszą opiekę dla niego i dla rodziny
12.00 (kap) + Stanisława, Eugeniusz, Helena, Zofia, Kazimierz Grodziccy i Józef Kolanowski
12.30 – suma w intencji parafian
15.00 + rodzice Stanisław i Gertruda Tarkowscy oraz Iwona i Henryk
18.00 – o Boże błogosławieństwo dla Marty z okazji 15 urodzin
20.00 + Renata Olszowa – greg.

Wtorek 7 stycznia
7.00 + Natalia Gburska – greg.
7.00 + Kazimierz Ostrowski – greg.
8.30 + Weronika Jastrząb
8.30 + zmarli z rodzin Puszakowskich,  Zacharskich, Laszkiewicz, Waligórów,  Regina i dusze w czyśćcu cierpiące
17.00 + Helena i Franciszek Reluga
17.00 + Renata Olszowa – greg.
18.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla córki Anny z okazji urodzin oraz dla całej rodziny

Środa 8 stycznia
7.00 + Natalia Gburska – greg.
7.00 + Kazimierz Ostrowski – greg.
8.30 – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Dawida
8.30 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Zygmunta z okazji rocznicy ślubu
17.00 – wynagradzająca Sercu Maryi za grzechy rodziny
17.00 + Felicja i Eugeniusz Świtajscy
18.00 + Renata Olszowa – greg.

Czwartek 9 stycznia
7.00 + Natalia Gburska – greg.
7.00 + Kazimierz Ostrowski – greg.
8.30 – o szczęśliwą operację i zdrowie dla dr Romany Janowskiej
8.30 + Roman Welter (2 r. śm.), rodzice, mama Daniela Michalska
17.00 + Sabina Giza
17.00 + Teresa Koba i zmarli z rodzin Koba i Jaskulskich
18.00 + Renata Olszowa – greg.

Piątek 10 stycznia
7.00 + Natalia Gburska – greg.
7.00 + Kazimierz Ostrowski – greg.
8.30 + Eleonora Podolska (13 r. śm.)
8.30 + Czesława, Leszek (25 r. śm.) i Hanna Tacikowscy
15.00 – msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 + Aniela i Franciszek Zielińscy
17.00 + Renata Olszowa – greg.
18.00 + Kunegunda Kołodziejska (20 r. śm.)
i Aleksy Nowicki

Sobota 11 stycznia
7.00 + Natalia Gburska – greg.
7.00 + Renata Olszowa – greg.
8.30 + zmarli z rodzin Drożdżowskich i Dębków
8.30 + Kazimierz Ostrowski – greg.
17.00 – dziękczynna za dotychczasową opiekę w rodzinach Gabor i Kużel
17.00 + Józefa (4 r. śm.), Jan i Artur
18.00 – za Ojczyznę (rez.)