DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

„Do Ciebie, Maryjo, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu”
(Vita Consecrata 111).


W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.


Ogłoszenia duszpasterskie.

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 II 2020

1. Dziś w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr i Braci zakonnych oraz członków instytutów świeckich. Naszym Siostrom ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia składamy jak najlepsze życzenia.
Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Ave, która przybyła do nas w miejsce Siostry Miwiany. Siostrze Ave życzymy jak najwięcej Bożej Łaski od Jezusa Miłosiernego za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny.

2. Po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na pomoc dla Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

3. Dziś po raz ostatni Nabożeństwo przy żłóbku. Po Mszy św. o godz. 15.00 nastąpi pożegnanie żłóbka.

4. Jutro 3 II czcimy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Po Mszach św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek lutego. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczne spotkanie liderów ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 16.30. W piątek comiesięczna kolekta misyjna. O godz. 20.30 Apel Jasnogórski w intencji papieża Franciszka.Chorych odwiedzimy w sobotę 8 lutego w godzinach przedpołudniowych.

6. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła, za wszelką życzliwość i ofiarność w czasie tegorocznej kolędy na rzecz parafii i Domu Pomocy Samarytanin. Dziękujemy za ofiary na rzecz ubogich (2564,50 zł.). Kolekta z niedzieli 26.01: 5387 zł.

7. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Szczegółowe sprawozdanie przedstawimy za tydzień.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki i wideoteki parafialnej. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do wieczności odeszli:
Piotr Drygalski, l. 52,
Henryk Rogoziński, l. 87,
Pelagia Meller, l. 88.

Pozdrawiamy jak najserdeczniej wszystkich wiernych w naszym Sanktuarium i życzymy, by Chrystus Pan przychodzący do nas jak Światłość Prawdziwa, oświecał wszystkie nasze życiowe drogi !


ZARZĄD DIECEZJALNY I PARAFIALNY
ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ
przy par. Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu

Katolicki Klub Dyskusyjny zaprasza na prelekcję

100 rocznica powrotu Torunia i Pomorza do Ojczyzny

wygłosi
prof. Zbigniew Girzyński

poniedziałek 3 lutego 2020 r.
godz. 18,30 po Mszy świętej
sala audiowizualna w kaplicy przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu ul. świętej Faustyny 7


Parafialne Ognisko zaprasza dzieci w wieku szkolnym z osiedla Koniuchy
do udziału w bezpłatnych zajęciach, które odbywają się od poniedziałku
do piątku w godz. 14:00 – 18:00 w budynku Domu Opieki „Samarytanin”

Oferujemy szeroki wachlarz zajęć aktywizujących w tym plastyczne, sportowe  (w sali SP 3 i na basenie), muzyczne, teatralne, edukacyjno – wychowawcze (możliwość odrabianie lekcji) itp. Dzieci mają dostęp do gier stolikowych, zabawek, otrzymują jeden posiłek. Organizujemy uroczystości okolicznościowe oraz wyjścia i wycieczki w okresie ferii zimowych i podczas wakacji.

Chętne dzieci serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami do wypełnienia karty uczestnictwa w zajęciach w naszej świetlicy.

Siostra Dyrektor i kadra Ogniska Wychowawczego
Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego i Św. S. Faustyny w Toruniu