Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 1 III 2020

1. Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia oraz przygotowania do Paschy Pana Jezusa (Męki, Śmierci i Zmartwychwstania). Pokutę czynimy przez dzieła miłosierdzia, modlitwę i dobrowolne umartwienie. Wyrazem tego jest udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, rekolekcjach oraz sakramencie pokuty i pojednania.
W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4, które potrwają do środy. Rekolekcje odbywają się wg planu podanego uczniom w szkołach.

2. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.20. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, 16.30 (dla dzieci w kaplicy), 18.30 (po Mszy św.) i o 19.30 dla młodzieży (6 marca w ramach wieczoru uwielbienia). Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota marca. Spowiedź święta przed Mszami św., a dla dzieci i młodzieży w czwartek o godz. 16.30. W piątek comiesięczna kolekta misyjna, a po Mszy św. o godz. 18 spotkanie liderów grup parafialnych. W sobotę po Mszy św. o godz. 7 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z czuwaniem grupy Obrońców Życia. O godz. 20.30 comiesięczny Apel Jasnogórski w intencji papieża Franciszka.
Spotkanie Żywego Różańca w środę 4 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Kartki do spowiedzi można odbierać w zakrystii, biurze parafialnym lub sklepiku.

5. Przeżywamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Niech modlitwa w tej intencji i dobrowolna abstynencja uzdrowią naród polski od grzechu pijaństwa.

6. Od przyszłej niedzieli, 8 marca, rozpoczniemy renowację Misji świętych, które odbyły się w ubiegłym roku. Starajmy się wykorzystać ten czas łaski i tak zaplanować swoje zajęcia, aby wziąć w nich udział. Plan renowacji misji znajduje się w gazetce parafialnej i w gablocie ogłoszeń

7. Przypominamy o konieczności rezerwacji kart wstępu dla wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 marca. Organizujemy także parafialną pielgrzymkę na to wydarzenie. Szczegóły w zakrystii i biurze parafialnym.

8. Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu w całej Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na polskich misjonarzy.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła, firmie DOMPOL dziękujemy za zniwelowanie przecieków na dachu kościoła. Dziękujemy za wspieranie funkcjonowania parafii i Domu Pomocy Samarytanin.

Nasze parafianki służą pomocą w wypełnianiu PIT – ów celem przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz Samarytanina w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 15 – 16.

Kolekta z niedzieli 23.02: 5713 zł. „Bóg zapłać” za ofiary dla biednych (1772 zł.).

10. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki i wideoteki parafialnej. Polecamy prasę katolicką.

Do wieczności odeszli:
Helena Szydlik, l. 72
Halina Markowska, l. 88
Krzysztof Ziółkowski, l. 62

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników liturgii w naszym Sanktuarium i życzymy, by wyjście z Panem Jezusem na pustynię ugruntowało naszą wiarę, nadzieję i miłość!