28 kwietnia 2024 roku V Niedziela Wielkanocna

Żywe jest Słowo Boże… J 15,1-8

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Z „Dzienniczka” św. Faustyny nr 837
21.XII. [1936]. Radio gra zawsze po południu, więc odczuwam brak ciszy. Do południa ustawiczne, rozmowy i gwary – mój Boże, cieszyłam się na tę ciszę, że będę tylko z Panem rozmawiać, a tu, przeciwnie. Jednak teraz nic mi nie przeszkadza, ani rozmowy, ani radio. Jednym słowem – nic. Łaska Boża to sprawiła, że kiedy się modlę, to nawet nie wiem gdzie jestem, wiem tylko to, że dusza moja jest złączona z Panem i tak mi upływają dni w tym szpitalu.


W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie – O dobrą formację osób zakonnych i seminarzystów:
Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.


Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. W liturgii wspominamy św. Józefa Rzemieślnika. Jest to również 34. rocznica kanonicznego utworzenia naszej parafii. Dziękujemy Bożemu Miłosierdziu za naszą wspólnotę parafialną i świątynię – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Modlimy się za wszystkich, którzy się do tego dzieła przyczynili.
2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe – w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 17.50.
3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota maja. Korzystajmy z sakramentów spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dzieci i młodzież zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania w czwartek od godz. 16.30. W czwartek spotkanie liderów grup i ruchów kościelnych po Mszy św. o godz. 18.00.
W sobotę Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8.30. Czuwanie Obrońców Życia przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
4. W piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to święto państwowe – 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Msze św. jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy. Módlmy się za naszą Ojczyznę.
5. W przyszłą niedzielę, 5 maja nasze dzieci przystąpią do I Komunii św. na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
6. Bóg zapłać za modlitwę i materialne wspieranie parafii i Domu Pomocy „Samarytanin”. Wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku dochodowego na „Samarytanina” – serdecznie dziękujemy. Kolekta z 21 kwietnia: 6 193 zł.
Po Mszach świętych ministranci, lektorzy i dzieci ze scholki przeprowadzają zbiórkę pieniężną do puszek na letni wypoczynek.
7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników liturgii w naszym Sanktuarium
i życzymy mocnego trwania w Jezusie – Winnym Krzewie!


Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:
• niedziela, 28 kwietnia ok. godz. 19.00 (dom katechetyczny) – uMOCniONE MIŁOŚCią – kolejne spotkanie z cyku Kobiety, które ukochał Bóg, tym razem o biblijnej Seforze,
• poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.00 (dom katechetyczny) – wspólnota Słowo Życia,
• poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.30 (dom katechetyczny) – grupa młodzieżowa CUD,
• środa, 1 maja po Mszy św. o godz. 18.00 (kościół) – Żywy Różaniec,
• czwartek, 2 maja o godz. 19.00 (dom katechetyczny) – Odnowa w Duchu Świętym,
• piątek, 3 maja o godz. 18.00 (dom katechetyczny) – zespół Hortus Orandi,
• piątek, 3 maja o godz. 20.00 (kościół) – wspólnota męska Przymierze 3 Serc (Msza św. parafialna).


Intencje mszalne od 28 kwietnia do 5 maja 2024

V Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia
7.30 + Jan Dąbrowski (greg. 28)
9.30 + Zdzisława i Mieczysław oraz zmarli z rodzin Golędzinowskich i Nierzwickich
11.00 + Zbigniew (5 r. śm.) i zmarli z rodziny
12.00 (kaplica) + Kazimierz, Leokadia, rodzice Jachowscy, Andrzej Wiśniewski i rodzice
12.30 Suma parafialna – Za Parafian
15.00 + Ryszard Chodkowski (14 r. śm.)
18.00 + Stefania (8 r. śm.) i Włodzimierz (2 r. śm.) Skarbek
20.00 Dziękczynna z okazji 18-tych urodzin Kacpra Wieczystego z prośbą o Boże łaski potrzebne w dorosłym życiu

Poniedziałek, 29 kwietnia
7.00 + Jan Dąbrowski (greg. 29)
8.30 +Zygmunt i Zofia Kanonowicz oraz zmarli z rodziny Kanonowicz i Kleszewskich
17.00 Dziękczynna za 85. lat życia Krystyny z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie
18.00 + Zbigniew Jamroży (od Krystyny Jaworskiej z rodziną)

Wtorek, 30 kwietnia
7.00 O potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę św. Józefa z okazji urodzin
8.30 O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla pani Zosi (z ok. ur.)
17.00 + Karolina, Aleksander, Jan, Aniela, Wanda, Marianna, Julia
18.00 + Jan Dąbrowski (greg. 30)

Środa, 1 maja
7.00 + tata Dominik Gzella (z ok. 101. ur.)
8.30 + Jadwiga i Paweł, Monika i Jan oraz z rodzice z obojga stron
17.00 + Jadwiga Kilian (greg. 1)
18.00 + Julia Rajczyk (3 r. śm.)

Czwartek, 2 maja
7.00 + Jadwiga Kilian (greg. 2)
8.30 + Teresa Minikowska
17.00 + Helena i Zygmunt Lelewscy i ich rodzice
18.00 + Józef Bartoszewski (10 r. śm.)

Piątek, 3 maja – NMP Królowej Polski
7.30 Za dusze wszystkich zmarłych
9.30 + Krystyna Romaniuk
11.00 + Jadwiga Kilian (greg. 3)
12.00 (kaplica) nie ma tej Mszy św.!
12.30 Suma parafialna – Za Parafian
15.00 W podziękowaniu za 50. lat życia, opiekę Bożą, uzdrowienie duchowe, dar wiary, dzieci, męża, pracę, z prośbą o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego
18.00 + Krystyna i Franciszek Gimińscy
20.00 + Witold Sobolewski (popogrzebowa)

Sobota, 4 maja
7.00 + Michał Smorowski (28 r. śm.)
8.30 Wynagradzająca Niepokal. Sercu NMP
17.00 + Jadwiga Kilian (greg. 4)
18.00 O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na czas matur dla Marty

VI Niedziela Wielkanocna, 5 maja
7.30 + Jadwiga Kilian (greg. 5)
9.30 + rodzeństwo: Halina Maciejewska, Jan, Bronisława, Maria, Leon, Wilhelmina i Stanisław Reczuch
11.00 I Komunia św.
12.00 (kaplica) + Irena
12.30 I Komunia św.
15.00 + Stanisława Talar
18.00 + Monika i Henryk Jurkiewicz, Anna i Stanisław Jurkiewicz
20.00 + Zofia Grzegorzewska, Janina i Antoni Kłosowscy oraz zmarli z rodziny

W przypadku dostrzeżenia błędów w intencjach prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii!