1 października 2023 roku, XXVI Niedziela Zwykła

Żywe jest Słowo Boże… Mt 21, 28-32

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:
«Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».
Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».


Pociągnąłeś sam ku sobie mą duszę, o Panie.
O przedwieczny Panie, Tyś się sam do mnie zniżył,
Dając mej duszy siebie samego głębsze poznanie.
Oto tajemnica miłości,
dla której żeś mnie stworzył.

W ramach nowenny (codziennie w Godzinie Miłosierdzia) przygotowujemy się do uroczystości odpustowej ku czci naszej Patronki, św. Faustyny.
Zapraszamy wszystkich na uroczystą Sumę Odpustową pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Józefa Szamockiego w czwartek, 5 października o godz. 15.00!


We październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie – Za Synod:
Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.


Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy miesiąc październik. W tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 w kaplicy, a w soboty o godz. 10.45.
Za wspólnie odmówioną modlitwę różańcową można uzyskać odpust zupełny.
2. Jutro, 2 października wspomnienie Aniołów Stróżów. Dlatego po Mszy św. o godz. 15.00 poświęcenie pojazdów (po święcie Rafała Archanioła). Pojazdy parkujemy wokół kościoła i na parkingu „Samarytanina”. Ofiary z tego obrzędu są przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach fundacji MIVA Polska.
3. Spotkanie rodziców dzieci klas I i II szkół dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00. Za tydzień o tej porze zapraszamy rodziców dzieci klas IV i V. Serdecznie apelujemy o odpowiedzialność w dziedzinie, jakim jest chrześcijańskie wychowanie naszych dzieci.
4. Przeżywamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci naszej Patronki, św. Faustyny. Zapraszamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia.
W czwartek, 5 października przypada 85. rocznica narodzin dla nieba naszej Patronki. Suma odpustowa o godz. 15.00 pod przewodnictwem Biskupa Józefa Szamockiego z udziałem kapłanów naszego dekanatu i pracujących kiedyś w naszej parafii. Niech nikogo nie zabraknie na tej uroczystości.
5. Posiedzenie Rady Parafialnej w środę, 4 października po Mszy św. o godz. 18.00. Zagadnienia do odbioru w zakrystii.
6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota października. Zachęcamy do korzystania z sakramentów św. Spowiedź św. przedodpustowa i dla dzieci oraz młodzieży w środę od godz. 17.00.
Spotkanie liderów grup i ruchów duszpasterskich z naszej parafii w czwartek, 5 października o godz. 18.45. W piątek kolekta przeznaczona na działalność misyjną.
W sobotę zapraszamy do śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie, na wniosek Parafian, od najbliższej soboty rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30 i potrwa do ok. godz. 10.00. Czuwanie obrońców życia po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.30.
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.
7. Comiesięczny Apel Jasnogórski w intencji papieża Franciszka w sobotę, 7 października o godz. 20.30.
8. Serdecznie zachęcamy wszystkich chłopców, którzy mają minimum 7 lat, do służenia przy Ołtarzu Pańskim jako ministranci. Zaproszenie kierujemy również do młodzieży oraz dorosłych mężczyzn. Więcej informacji oraz zapisy u ks. Sebastiana.
9. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje kwietne. Dziękujemy za materialne wspieranie parafii i Domu Pomocy „Samarytanin”. Bóg zapłać za ofiary na cele charytatywne. Kolekta z 24 września: 5 873 zł.
10. Polecamy tygodnik „Niedziela” i „Magazyn Niedzieli”.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich wiernych: Parafian i Gości i życzymy, by modlitwa różańcowa była źródłem nadziei dla nas i dla świata.


Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu:
• poniedziałek, 2 października o godz. 17.30 (Samarytanin) – Stowarzyszenie Faustinum,
• środa, 4 października po Mszy św. o godz. 18.00 (kościół) – Żywy Różaniec,
• środa, 4 października o godz. 19.00 (dom katechetyczny) – scholka dziecięca,
• czwartek, 5 października o godz. 19.00 (dom katechetyczny) – Odnowa w Duchu Świętym,
• piątek, 6 października o godz. 20.00 (kościół) – wspólnota męska Przymierze 3 Serc.


Intencje mszalne od 1 do 8 października 2023

Niedziela, 1 października
7.30 + Franciszek i Kunegunda oraz zmarli z rodziny
9.30 + Jerzy Talar
11.00 + Janina Kowalczyk, mąż Aleksander oraz synowie Leopold i Bogdan
12.00 (kaplica) O Boże błogosławieństwo i wiarę dla Łukasza i Magdy oraz ich syna Wiktora
12.30 Suma parafialna – Za Parafian
15.00 + Maria Chmielewska (greg. 1)
18.00 Dziękczynna z okazji 35. rocznicy ślubu Lidii i Marka oraz 1. rocznicy ślubu Anny i Mateusza z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków i ich rodziny
20.00 O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla nowych małżonków Tomasza i Agnieszki

Poniedziałek, 2 października
7.00 + Maria Chmielewska (greg. 2)
8.30 + Piotr Weber (1 r. śm.), Helena i Stefan Kalinowscy
17.00 + Elżbieta Szczepanowska (38 r. śm.), rodzice i dziadkowie z obojga stron, Kazimierz
18.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana

Wtorek, 3 października
7.00 + wszyscy zmarli
8.30 + Maria Chmielewska (greg. 3)
17.00 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Heleny, Edmunda, Ewy i Leszka, Moniki i Przemysława oraz ich rodzin
18.00 + Irena Pudlak (3 r. śm.)

Środa, 4 października
7.00 + Małgorzata Rydz (popogrzebowa)
8.30 O szybki powrót do zdrowia dla Andrzeja
17.00 + Maria Chmielewska (greg. 4)
18.00 + Zdzisław Tomczak (15 r. śm.), rodzice Gertruda i Inocenty Świniarscy, Joanna i Władysław Tomczak

Czwartek, 5 października
7.00 + Rozalia i Mateusz Rutkowscy
8.30 + Agnieszka Golba (od nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adamowie)
15.00 Suma odpustowa – Za Parafian
17.00 + Andrzej Bączyński, Danuta Radomska
18.00 + Maria Chmielewska (greg. 5)

Piątek, 6 października
7.00 + Daniel Wysocki (popogrzebowa)
8.30 + Maria Chmielewska (greg. 6)
15.00 Msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 Dziękczynna Panu Bogu i Matce Najświętszej za odebrane łaski z prośbą
o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej (z okazji urodzin)
18.00 + Helena Koba, zmarli z rodziny Koba i Jaskulskich

Sobota, 7 października
7.00 + Maria Chmielewska (greg. 7)
8.30 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP
8.30 + Elżbieta Janicka (3 r. śm.) i zmarli z rodziny
17.00 + Henryk Maszyński i zmarli z rodziny
18.00 + rodzice Zofia i Roman Wyrzykowscy oraz rodzeństwo Marianna, Irena i Józef

W przypadku dostrzeżenia błędów prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii!

Niedziela, 8 października
7.30 + Maria Chmielewska (greg. 8)
9.30 + mąż Roman (3 r. śm.)
11.00 + Genowefa Kużel (2 r. śm.)
12.00 (kaplica) + Jadwiga, Kazimierz i Andrzej Kalinowscy oraz Irena Lipska i Hieronim Lenkiewicz
12.30 Suma parafialna – Za Parafian
15.00 + Jerzy Sieminiak (14 r. śm.), rodzice, rodzeństwo oraz zmarli z rodziny Sieminiak, Wlaźlak i Pater
18.00 + Ewa Nowakowska i Włodzimierz Nowakowski
20.00 + Wilhelm Hołocha


Mini-kronika parafialne Odpust św. Ojca Pio i zakończenie lata
Sobotni wieczór, 23 września, przeżyliśmy jako wspólnota parafialna najpierw na modlitwie w naszej kaplicy, a następnie przy ognisku i wspólnym śpiewie na placu za Domem Pomocy „Samarytanin”.
Msza św. w naszej kaplicy została odprawiona z okazji liturgicznego wspomnienia jej Patrona, Św. Ojca Pio. Przewodniczył jej Ks. Sebastian, a kazanie odpustowe wygłosił Ks. Diakon Szymon, duchowy opiekun Wspólnoty Modlitewnej Św. Ojca Pio. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowali członkowie tej wspólnoty.
Przedłużeniem świętowania było tradycyjne ognisko parafialne organizowane zawsze na zakończenie lata. W tym roku pieczeniem kiełbasek i ziemniaków oraz wspólnymi rozmowami była okazja do wspólnego śpiewu, który animowali nasi księża wraz z parafianami. Nie zabrakło piosenek biesiadnych i religijnych śpiewów.
Serdeczne podziękowania dla wszyskich, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu św. Ojca Pio i ogniska oraz jego radosny przebieg. Mamy nadzieję, że rodzinna atmosfera będzie owocowała większym zaangażowaniem w życie parafialne, a objawione talenty muzyczne (także naszych księży) pozwolą na częstsze spotkania parafian w podobnych okolicznościach.